Kibice bostońskich Celtics chcą Gortata w drużynie

0 komentarzy 🕔2012-11-21 16:05

Boston Celtics są wśród czterech klubów zainteresowanych sprowadzeniem do siebie Marcina Gortata. Kibice C’s są zachwyceni perspektywą gry „Polskiego Młota” w Bostonie. – To byłoby ekscytujące, gdybyśmy ściągnęli do siebie Gortata! – piszą na internetowych forach.


Marcin Gortat
Fotomontaż kibiców C’s: Gortat w koszulce klubu z Bostonu. fot. celticslife.com

O ewentualnym transferze środkowego jako pierwszy napisał „Przegląd Sportowy”. Gortat w rozmowie z dziennikiem przyznał, że czuje się nieszczęśliwy w nowym systemie Phoenix Suns, który ogranicza jego ofensywne walory. „Polish Hammer” z czołowej postaci drużyny osunął się na pozycję zadaniowca od brudnej roboty. Temat szybko podchwyciły bostońskie media.

ZOBACZ TEŻ » Gortat zmieni klub? „Suns dobrze zrobią, wymieniając go”

Dziennikarze „Celtics Town” cieszą się na samą myśl o transferze. Drużyna potrzebuje wzmocnień pod koszem. Władze klubu rozważają zatrudnienie weterana Kenyona Martina. Blogerzy sugerują, że lepszym rozwiązaniem byłby Gortat.

> To dobry obrońca, którego statystyki nie są rewelacyjne, bo gra w zespole z dziurawą obroną. Jest świetnym zbierającym, a do tego, jeśli gra obok rozgrywającego, który potrafi grać pick’n'rolle, jak np. Rondo, jest solidny w ataku. (…) Problemem jest fakt, iż Danny Ainge jest menedżerem nieprzewidywalnym. Trzymajcie więc kapelusze na swych głowach, będzie interesująco – pisze Tom Westerholm.

Na stronie „Celtics Life” o transferze wypowiedzieli się kibice. Stworzyli nawet fotomontaż Gortata w koszulce C’s.

> Byłoby świetnie zobaczyć Polaka w Bostonie! On nie pasuje do „nowych” Suns i może już niedługo opuścić drużynę. On i Rajon Rondo świetnie współpracowaliby ze sobą. Gdy Gortat grał u boku Nasha, jego talent eksplodował. Nie ma wątpliwości, on powinien być „zielony” (barwy Celtics – red.). To świetny center, którego potrzebujemy – to „zlepek” wypowiedzi na forum.

ZOBACZ TEŻ » Matka Madzi zatrzymana pod Białymstokiem

A czy Wy widzielibyście Polaka u boku Rajona Rondo, Kevina Garnetta, czy Paula Pierce’a? Ekscytująca perspektywa?

Nie ma komentarzy

Nie ma jeszcze komentarzy

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu

Napisz komentarz do tego wpisu

Napisz komentarz 

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *